Vishay/Dale RNC60J3321FSB14
RNC60J3321FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J3321FSB14
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J3321FSB14.pdf
Availability of RNC60J3321FSB14
QUANTITY
RNC60J3321FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J3321FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J3321FSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J3321FSB14
Related LinksRNC60J3, RNC60J3321FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J3321FSB14 Details Description
Related parts for RNC60J3321FSB14
IC FPGA 77 I/O 100PQFP datasheet.pdf
RES SMD 47.5K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RELAY START/STOP 120V 50A AC OUT datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 6000UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
UMK45-REL/KUEP-ST-24DC/1-EHC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGE .100 16POS DR LOW P datasheet.pdf
WET-M20 BRASS EARTH TAG datasheet.pdf
220UF 25V 10X25MM 85C 15000H datasheet.pdf