Vishay/Dale RNC60J3482BSB14
RNC60J3482BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J3482BSB14
Brief Description
RES 34.8K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J3482BSB14.pdf
Availability of RNC60J3482BSB14
QUANTITY
RNC60J3482BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J3482BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J3482BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)34.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J3482BSB14
Related LinksRNC60J3, RNC60J3482BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J3482BSB14 Details Description
Related parts for RNC60J3482BSB14
IC EEPROM 64KBIT 150NS 28SOIC datasheet.pdf
IC MAC CTRLR 8/16BIT 128-PQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS R/A GOLD T/H datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 46CKTS 0.062 PCB datasheet.pdf
SWITCH PUSH 2XSPDT 1A 30V datasheet.pdf
RES SMD 1.01K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 4.3M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 300MW 5.1V SOT23-3 datasheet.pdf