Vishay/Dale RNC60J3483BSB14
RNC60J3483BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J3483BSB14
Brief Description
RES 348K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J3483BSB14.pdf
Availability of RNC60J3483BSB14
QUANTITY
RNC60J3483BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J3483BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J3483BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)348k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J3483BSB14
Related LinksRNC60J3, RNC60J3483BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J3483BSB14 Details Description
Related parts for RNC60J3483BSB14
CAP CER 1200PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK 4POS 35DEGREE 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 SQ WW datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ SLOW PULSE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 620K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS SKT datasheet.pdf
CAP 1F -20% +80% 3.6V T/H datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 22UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf