Vishay/Dale RNC60J3570BSRE6
RNC60J3570BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J3570BSRE6
Brief Description
RES 357 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J3570BSRE6.pdf
Availability of RNC60J3570BSRE6
QUANTITY
RNC60J3570BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J3570BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC60J3570BSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J3570BSRE6
Related LinksRNC60J3, RNC60J3570BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J3570BSRE6 Details Description
Related parts for RNC60J3570BSRE6
RES SMD 11.5KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16SSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS SKT datasheet.pdf
ZOOM 12X RIGHT ANGLE ATT datasheet.pdf
ANT DIPOL WRR 2.5GHZ IPEX datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 450V SCREW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
IC PROSLIC FXS DC-DC -110V 42QFN datasheet.pdf
CAP CER 18PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf