Vishay/Dale RNC60J4323BSRE6
RNC60J4323BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J4323BSRE6
Brief Description
RES 432K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J4323BSRE6.pdf
Availability of RNC60J4323BSRE6
QUANTITY
RNC60J4323BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J4323BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC60J4323BSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J4323BSRE6
Related LinksRNC60J4, RNC60J4323BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J4323BSRE6 Details Description
Related parts for RNC60J4323BSRE6
FIXED IND 1MH 1A 1.8 OHM SMD datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV 2CH GEN PURP 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC CCD SIGNAL PROCESSR 128CSPBGA datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 380MA 700 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TX-D RELAY2 FORM C 4.5V datasheet.pdf