Vishay/Dale RNC60J4370BSB14
RNC60J4370BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J4370BSB14
Brief Description
RES 437 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J4370BSB14.pdf
Availability of RNC60J4370BSB14
QUANTITY
RNC60J4370BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J4370BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J4370BSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)437
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J4370BSB14
Related LinksRNC60J4, RNC60J4370BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J4370BSB14 Details Description
Related parts for RNC60J4370BSB14
CONN HDR BRKWAY 4POS .100 DUAL datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 47PF 2KV NP0 1206 datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 7/16-20-2B 4.5V datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 10W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 85.6K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 130POS DR LOW datasheet.pdf