Vishay/Dale RNC60J4502FSB14
RNC60J4502FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J4502FSB14
Brief Description
RES 45K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J4502FSB14.pdf
Availability of RNC60J4502FSB14
QUANTITY
RNC60J4502FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J4502FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J4502FSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)45k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J4502FSB14
Related LinksRNC60J4, RNC60J4502FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J4502FSB14 Details Description
Related parts for RNC60J4502FSB14
RES SMD 976K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SWITCH USB/CVBS/AUDIO 10-TDFN datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
POT 100K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
ACCY COMMUNICATION UNIT RS485 datasheet.pdf
RES 316K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.81 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 1.3A 86 MOHM SMD datasheet.pdf