Vishay/Dale RNC60J6190BRB14
RNC60J6190BRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J6190BRB14
Brief Description
RES 619 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J6190BRB14.pdf
Availability of RNC60J6190BRB14
QUANTITY
RNC60J6190BRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J6190BRB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J6190BRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)619
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J6190BRB14
Related LinksRNC60J6, RNC60J6190BRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J6190BRB14 Details Description
Related parts for RNC60J6190BRB14
SW KNB 3POS ONOFF SPSTNO/NC 110V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 180A ISOTOP datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 10K OHM 0606 datasheet.pdf
LED E10 BASE T3-1/4 WHITE 6V datasheet.pdf
RES 221 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
RES SMD 4.12K OHM 0.15W 1206 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
LOCATOR MINI STATIC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC datasheet.pdf
RELAY SSR 280V datasheet.pdf
CAP FILM 0.03UF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf