Vishay/Dale RNC60J9202BSB14
RNC60J9202BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J9202BSB14
Brief Description
RES 92K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J9202BSB14.pdf
Availability of RNC60J9202BSB14
QUANTITY
RNC60J9202BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J9202BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J9202BSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)92k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J9202BSB14
Related LinksRNC60J9, RNC60J9202BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J9202BSB14 Details Description
Related parts for RNC60J9202BSB14
RES SMD 47K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 300V 60A CHASSIS datasheet.pdf
0600 STRIP-LINE HDR COINED CNTCT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
BOARD EVAL LPC-LINK 2 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB FP datasheet.pdf
TWEEZERS POINT FINE 5 3.19" datasheet.pdf
SCR 400V 175A TO-94 datasheet.pdf