Vishay/Dale RNC60J9313BSB14
RNC60J9313BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J9313BSB14
Brief Description
RES 931K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J9313BSB14.pdf
Availability of RNC60J9313BSB14
QUANTITY
RNC60J9313BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J9313BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J9313BSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)931k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J9313BSB14
Related LinksRNC60J9, RNC60J9313BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J9313BSB14 Details Description
Related parts for RNC60J9313BSB14
CONN RCPT 78POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
ESD HANDLER 10-3/4X16X2-1/4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 2K OHM 20SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 2.15 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 203 TYPE A 33POS datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf