Vishay/Dale RNC60K2212FRB14
RNC60K2212FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60K2212FRB14
Brief Description
RES 22.1K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60K2212FRB14.pdf
Availability of RNC60K2212FRB14
QUANTITY
RNC60K2212FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60K2212FRB14
Internal Part NumberEIS-RNC60K2212FRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60K2212FRB14
Related LinksRNC60K2, RNC60K2212FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60K2212FRB14 Details Description
Related parts for RNC60K2212FRB14
RES 27K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RING 6 AWG #10 SOLIS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 200PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
BUZZ VAC 2.9KHZ SLOW DBL PULS datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.92 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC MMIC GAAS SW SP4T 16QSOP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf