Vishay/Dale RNC60K3320FRB14
RNC60K3320FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60K3320FRB14
Brief Description
RES 332 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60K3320FRB14.pdf
Availability of RNC60K3320FRB14
QUANTITY
RNC60K3320FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60K3320FRB14
Internal Part NumberEIS-RNC60K3320FRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60K3320FRB14
Related LinksRNC60K3, RNC60K3320FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60K3320FRB14 Details Description
Related parts for RNC60K3320FRB14
RES SMD 845 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 800V ISOWATT datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.05A TO-92 datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 16POS datasheet.pdf
IC CPLD 2160MC 6.96NS 256CABGA datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
Connector Socket 19 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf