Vishay/Dale RNC60K3323FRB14
RNC60K3323FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60K3323FRB14
Brief Description
RES 332K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60K3323FRB14.pdf
Availability of RNC60K3323FRB14
QUANTITY
RNC60K3323FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60K3323FRB14
Internal Part NumberEIS-RNC60K3323FRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60K3323FRB14
Related LinksRNC60K3, RNC60K3323FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60K3323FRB14 Details Description
Related parts for RNC60K3323FRB14
SSD 122GB 2.5" UATA datasheet.pdf
HEAT SINK 25MM X 25MM X 12.5MM datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 25NS 100TQFP datasheet.pdf
C/A 62.5/125, PLNM ZIP, SC 50 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE PIN datasheet.pdf
1.25MM F ON 32AWG 150MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
FANLESS PC ATOM D2550 1.86GHZ datasheet.pdf