Stackpole Electronics Inc. RNCF0603BKE392R
RNCF0603BKE392R picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0603BKE392R
Brief Description
RES SMD 392 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RNCF0603BKE392R.pdf
Availability of RNCF0603BKE392R
QUANTITY
RNCF0603BKE392R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0603BKE392R
Internal Part NumberEIS-RNCF0603BKE392R
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0603BKE392R
Related LinksRNCF060, RNCF0603BKE392R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0603BKE392R Details Description
Related parts for RNCF0603BKE392R
RES SMD 1.8KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 2A SOD123FL datasheet.pdf
TVS DIODE 58.1VWM 92VC SMB datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 36-75VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE ANGL CMR 10M datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC 8SOP-ADV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
HIGH-TEMPERATURE LABEL datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 100NS SB48 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf