Stackpole Electronics Inc. RNCF0603BTE121K
RNCF0603BTE121K picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0603BTE121K
Brief Description
RES SMD 121K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RNCF0603BTE121K.pdf
Availability of RNCF0603BTE121K
QUANTITY
RNCF0603BTE121K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0603BTE121K
Internal Part NumberEIS-RNCF0603BTE121K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0603BTE121K
Related LinksRNCF060, RNCF0603BTE121K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0603BTE121K Details Description
Related parts for RNCF0603BTE121K
RELAY SSR PHASE 200-480VAC 45A datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 20VQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
FUSE HLDR THREAD 125V 15A CHASS datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS R/A GOLD datasheet.pdf
RES 130 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CLEAN & STRIP DISC 4X3/8" S XCS datasheet.pdf
CAP CER 0.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE SKT datasheet.pdf