Stackpole Electronics Inc. RNCF0603BTE25K5
RNCF0603BTE25K5 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0603BTE25K5
Brief Description
RES SMD 25.5KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RNCF0603BTE25K5.pdf
Availability of RNCF0603BTE25K5
QUANTITY
RNCF0603BTE25K5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0603BTE25K5
Internal Part NumberEIS-RNCF0603BTE25K5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0603BTE25K5
Related LinksRNCF060, RNCF0603BTE25K5 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0603BTE25K5 Details Description
Related parts for RNCF0603BTE25K5
BRAID NO-CLEAN BROWN .125"X5' datasheet.pdf
BERGSTIK II DR STRAIGHT RET datasheet.pdf
CAP ALUM 460UF 330V QC TERM datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 90MM CONN MOD datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 500MA 280 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 866 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
4WAY MNT W/RBBR ADHE 1.485'' BK datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT datasheet.pdf
MICRO 21 M SOD A174 datasheet.pdf
CONICAL BENT 30 DEGREE 0.20MM datasheet.pdf