Stackpole Electronics Inc. RNCF0603BTE32K0
RNCF0603BTE32K0 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0603BTE32K0
Brief Description
RES SMD 32K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RNCF0603BTE32K0.pdf
Availability of RNCF0603BTE32K0
QUANTITY
RNCF0603BTE32K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0603BTE32K0
Internal Part NumberEIS-RNCF0603BTE32K0
Standard Package5,000
SeriesRNCF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0603BTE32K0
Related LinksRNCF060, RNCF0603BTE32K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0603BTE32K0 Details Description
Related parts for RNCF0603BTE32K0
TVS DIODE 70.1VWM 113VC AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SUBMINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V datasheet.pdf
IC ANALOG SWITCH SPST 8MSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 12-36VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS SKT datasheet.pdf