Stackpole Electronics Inc. RNCF0603BTE681R
RNCF0603BTE681R picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0603BTE681R
Brief Description
RES SMD 681 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RNCF0603BTE681R.pdf
Availability of RNCF0603BTE681R
QUANTITY
RNCF0603BTE681R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0603BTE681R
Internal Part NumberEIS-RNCF0603BTE681R
Standard Package5,000
SeriesRNCF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0603BTE681R
Related LinksRNCF060, RNCF0603BTE681R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0603BTE681R Details Description
Related parts for RNCF0603BTE681R
ADAPTER 44QFN TO 40DIP datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 7.62MM datasheet.pdf
MODULAR CBL STRAIGHT 10' datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 8pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 31 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf