Stackpole Electronics Inc. RNCF0805BKE309K
RNCF0805BKE309K picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0805BKE309K
Brief Description
RES SMD 309K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RNCF0805BKE309K.pdf
Availability of RNCF0805BKE309K
QUANTITY
RNCF0805BKE309K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0805BKE309K
Internal Part NumberEIS-RNCF0805BKE309K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0805BKE309K
Related LinksRNCF080, RNCF0805BKE309K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0805BKE309K Details Description
Related parts for RNCF0805BKE309K
IC REG LDO 5V 3A 5DDPAK datasheet.pdf
RES SMD 14.3 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS W/PIN BOX datasheet.pdf
RELAY BLOCK 16POS NPN OUT 12VDC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 480MA 195 MOHM datasheet.pdf
RES 698 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf