Stackpole Electronics Inc. RNCF0805BKE931K
RNCF0805BKE931K picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0805BKE931K
Brief Description
RES SMD 931K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RNCF0805BKE931K.pdf
Availability of RNCF0805BKE931K
QUANTITY
RNCF0805BKE931K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0805BKE931K
Internal Part NumberEIS-RNCF0805BKE931K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0805BKE931K
Related LinksRNCF080, RNCF0805BKE931K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0805BKE931K Details Description
Related parts for RNCF0805BKE931K
RES 390 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 226K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
LED WHITE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf