Stackpole Electronics Inc. RNCF0805BKE9K31
RNCF0805BKE9K31 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0805BKE9K31
Brief Description
RES SMD 9.31K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RNCF0805BKE9K31.pdf
Availability of RNCF0805BKE9K31
QUANTITY
RNCF0805BKE9K31 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0805BKE9K31
Internal Part NumberEIS-RNCF0805BKE9K31
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0805BKE9K31
Related LinksRNCF080, RNCF0805BKE9K31 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0805BKE9K31 Details Description
Related parts for RNCF0805BKE9K31
PANEL MNT LED INDICATOR GRN 2V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CBL RIBN 15COND 0.050 GRAY 500' datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN HOUSING datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA CST2 datasheet.pdf
AIRMAX datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS datasheet.pdf