Stackpole Electronics Inc. RNCF0805BTC330R
RNCF0805BTC330R picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0805BTC330R
Brief Description
RES SMD 330 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RNCF0805BTC330R.pdf
Availability of RNCF0805BTC330R
QUANTITY
RNCF0805BTC330R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0805BTC330R
Internal Part NumberEIS-RNCF0805BTC330R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0805BTC330R
Related LinksRNCF080, RNCF0805BTC330R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0805BTC330R Details Description
Related parts for RNCF0805BTC330R
JUMPER-H1503TR/A2015A/H1501TR 2" datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A 5USMD datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
LIMIT SWITCH SPDT ROLLER 125V datasheet.pdf
RES 138K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CBL STR FMAL-R/A FMALE 9POS 12' datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/2"-15' BLACK datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 187 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf