Stackpole Electronics Inc. RNCF0805BTC4K64
RNCF0805BTC4K64 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0805BTC4K64
Brief Description
RES SMD 4.64K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RNCF0805BTC4K64.pdf
Availability of RNCF0805BTC4K64
QUANTITY
RNCF0805BTC4K64 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0805BTC4K64
Internal Part NumberEIS-RNCF0805BTC4K64
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.64k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0805BTC4K64
Related LinksRNCF080, RNCF0805BTC4K64 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0805BTC4K64 Details Description
Related parts for RNCF0805BTC4K64
THERMISTOR NTC 30K OHM 1% RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES 0.33 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 18.8VWM 32.13VC AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 15A SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 30POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 24POS datasheet.pdf