Stackpole Electronics Inc. RNCF0805BTE13K3
RNCF0805BTE13K3 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0805BTE13K3
Brief Description
RES SMD 13.3K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RNCF0805BTE13K3.pdf
Availability of RNCF0805BTE13K3
QUANTITY
RNCF0805BTE13K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0805BTE13K3
Internal Part NumberEIS-RNCF0805BTE13K3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0805BTE13K3
Related LinksRNCF080, RNCF0805BTE13K3 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0805BTE13K3 Details Description
Related parts for RNCF0805BTE13K3
PTC RESETBL 60V/250V .145A RAD datasheet.pdf
CONN HDR 2MM VERT PCB 20POS datasheet.pdf
TRANSDCR FREQ AC 4-20MA OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
OSC CRO 1680-1680 MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
RES 1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN RA datasheet.pdf