Stackpole Electronics Inc. RNCF0805BTE3K32
RNCF0805BTE3K32 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0805BTE3K32
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.32K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RNCF0805BTE3K32.pdf
Availability of RNCF0805BTE3K32
QUANTITY
RNCF0805BTE3K32 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0805BTE3K32
Internal Part NumberEIS-RNCF0805BTE3K32
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRNCF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0805BTE3K32
Related LinksRNCF080, RNCF0805BTE3K32 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0805BTE3K32 Details Description
Related parts for RNCF0805BTE3K32
FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONV DC-DC 75W 48V 5/3.3V NEG-EN datasheet.pdf
FUSE GLASS 750MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
RES 698K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 7.5VOUT 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 39PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
CAP 820 UF 20% 10 V datasheet.pdf