Stackpole Electronics Inc. RNCF0805BTE3K32
RNCF0805BTE3K32 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0805BTE3K32
Brief Description
RES SMD 3.32K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RNCF0805BTE3K32.pdf
Availability of RNCF0805BTE3K32
QUANTITY
RNCF0805BTE3K32 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0805BTE3K32
Internal Part NumberEIS-RNCF0805BTE3K32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0805BTE3K32
Related LinksRNCF080, RNCF0805BTE3K32 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0805BTE3K32 Details Description
Related parts for RNCF0805BTE3K32
LED COOL WHITE DIFF 5MM RND T/H datasheet.pdf
UPS 550VA 300W 8OUT USB RJ/11 datasheet.pdf
RES 2.32 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 13POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL. TYP A, AFS 2, TU datasheet.pdf
COMPACT FILTER 6A 115/250VAC datasheet.pdf