Stackpole Electronics Inc. RNCF0805BTE46K4
RNCF0805BTE46K4 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0805BTE46K4
Brief Description
RES SMD 46.4K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RNCF0805BTE46K4.pdf
Availability of RNCF0805BTE46K4
QUANTITY
RNCF0805BTE46K4 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0805BTE46K4
Internal Part NumberEIS-RNCF0805BTE46K4
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0805BTE46K4
Related LinksRNCF080, RNCF0805BTE46K4 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0805BTE46K4 Details Description
Related parts for RNCF0805BTE46K4
RES SMD 18K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DAC 14BIT VOUT 10-DFN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
025 TAB CONT datasheet.pdf
IC DAC 12BIT I2C QUAD 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS SKT datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
ENCODER ROTARY datasheet.pdf
VINYL INSL BRZED SEAM RING TONGU datasheet.pdf
Connector Socket 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf