Stackpole Electronics Inc. RNCF0805BTE6K19
RNCF0805BTE6K19 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0805BTE6K19
Brief Description
RES SMD 6.19K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RNCF0805BTE6K19.pdf
Availability of RNCF0805BTE6K19
QUANTITY
RNCF0805BTE6K19 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0805BTE6K19
Internal Part NumberEIS-RNCF0805BTE6K19
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.19k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0805BTE6K19
Related LinksRNCF080, RNCF0805BTE6K19 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0805BTE6K19 Details Description
Related parts for RNCF0805BTE6K19
HEATSHRINK CP221 1/2" X 200' BLK datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 24SSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20UNF 1-5V datasheet.pdf
IC TIMER WATCHDOG 8-UMAX datasheet.pdf
PLUG AUTO PWR GREY datasheet.pdf
IC GATE OR/NOR EXCL 2INP 28-PLCC datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 18-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA STKRSHTH PP PVC datasheet.pdf