Stackpole Electronics Inc. RNCF0805BTT105R
RNCF0805BTT105R picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0805BTT105R
Brief Description
RES SMD 105 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RNCF0805BTT105R.pdf
Availability of RNCF0805BTT105R
QUANTITY
RNCF0805BTT105R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0805BTT105R
Internal Part NumberEIS-RNCF0805BTT105R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0805BTT105R
Related LinksRNCF080, RNCF0805BTT105R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0805BTT105R Details Description
Related parts for RNCF0805BTT105R
CONN HEADER .100 DUAL STR 12POS datasheet.pdf
IND. ETHERNET SWITCH TES-800-E datasheet.pdf
CAP CER 2.3PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 418MA 400 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" TEFLEX 12' NM datasheet.pdf
IC MCU ARM 256KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC DVR HALF-BRIDGE 100V DVGA datasheet.pdf