Stackpole Electronics Inc. RNCF0805DTE34K0
RNCF0805DTE34K0 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0805DTE34K0
Brief Description
RES SMD 34K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RNCF0805DTE34K0.pdf
Availability of RNCF0805DTE34K0
QUANTITY
RNCF0805DTE34K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0805DTE34K0
Internal Part NumberEIS-RNCF0805DTE34K0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0805DTE34K0
Related LinksRNCF080, RNCF0805DTE34K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0805DTE34K0 Details Description
Related parts for RNCF0805DTE34K0
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 2012 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC MPU MIPS-I 267MHZ 208QFP datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 5" 1MM 15POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG PWM CONV AC/DC 8-DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf