Stackpole Electronics Inc. RNCF0805DTE3K48
RNCF0805DTE3K48 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0805DTE3K48
Brief Description
RES SMD 3.48K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RNCF0805DTE3K48.pdf
Availability of RNCF0805DTE3K48
QUANTITY
RNCF0805DTE3K48 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0805DTE3K48
Internal Part NumberEIS-RNCF0805DTE3K48
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0805DTE3K48
Related LinksRNCF080, RNCF0805DTE3K48 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0805DTE3K48 Details Description
Related parts for RNCF0805DTE3K48
LABEL INK JET CLOTH .75 X .5" datasheet.pdf
IC PWR SPLY STEP DOWN 32-TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STR INLINE CRIMP datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 50V 20% 2312 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 22 OHM 0804 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
GRACE INERTIA PLUG HOUSING 10POS datasheet.pdf
4R RA REC STB 0GP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
LED MOD 3500K 1120LM 90CRI datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf