Stackpole Electronics Inc. RNCF0805DTE820K
RNCF0805DTE820K picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0805DTE820K
Brief Description
RES SMD 820K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RNCF0805DTE820K.pdf
Availability of RNCF0805DTE820K
QUANTITY
RNCF0805DTE820K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0805DTE820K
Internal Part NumberEIS-RNCF0805DTE820K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0805DTE820K
Related LinksRNCF080, RNCF0805DTE820K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0805DTE820K Details Description
Related parts for RNCF0805DTE820K
JUMPER FOR WDU 16-4 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRIAC 800V 16A TO220AB datasheet.pdf
IC TXRX RS232/485/422 28SSOP datasheet.pdf
CAP CER 33PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 113K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA, Stacked 2.0 8 Position Through Hole, Vertical datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 29POS datasheet.pdf
ADAPTER DGTL DEBUG AFE datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220F datasheet.pdf
CONN HDR 51POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf