Stackpole Electronics Inc. RNCF0805TTT133K
RNCF0805TTT133K picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0805TTT133K
Brief Description
RES SMD 133K OHM 0.01% 1/8W 0805
Datasheet Download
RNCF0805TTT133K.pdf
Availability of RNCF0805TTT133K
QUANTITY
RNCF0805TTT133K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0805TTT133K
Internal Part NumberEIS-RNCF0805TTT133K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0805TTT133K
Related LinksRNCF080, RNCF0805TTT133K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0805TTT133K Details Description
Related parts for RNCF0805TTT133K
LED REPL GLOBE E27 ULTRA WHITE datasheet.pdf
TXRX 18BIT UNIV BUS 56TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN SFP+ 2X2 CAGE/COMBO LIGHTS datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 64.3VC P600 datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100" SNGL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 3/8-48" CLEAR datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf