Stackpole Electronics Inc. RNCF1206BKE681R
RNCF1206BKE681R picture photo
Mfg. Part Number
RNCF1206BKE681R
Brief Description
RES SMD 681 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RNCF1206BKE681R.pdf
Availability of RNCF1206BKE681R
QUANTITY
RNCF1206BKE681R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF1206BKE681R
Internal Part NumberEIS-RNCF1206BKE681R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF1206BKE681R
Related LinksRNCF120, RNCF1206BKE681R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF1206BKE681R Details Description
Related parts for RNCF1206BKE681R
CAP ALUM 56000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
IC MCU 8/16BIT ROMLESS 44PLCC datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 200V X7R 2225 datasheet.pdf
CAP MICA 1200PF 2% 100V 2220 datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
SWITCH OPTICAL MU 1X2 1310NM datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 500MW SOD80 datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Triac Dimming 30mA Lighting TO-92-3 datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X5R 0805 datasheet.pdf