Stackpole Electronics Inc. RNCF1206BTE3K48
RNCF1206BTE3K48 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF1206BTE3K48
Brief Description
RES SMD 3.48K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RNCF1206BTE3K48.pdf
Availability of RNCF1206BTE3K48
QUANTITY
RNCF1206BTE3K48 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF1206BTE3K48
Internal Part NumberEIS-RNCF1206BTE3K48
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF1206BTE3K48
Related LinksRNCF120, RNCF1206BTE3K48 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF1206BTE3K48 Details Description
Related parts for RNCF1206BTE3K48
DIODE ARRAY SCHOTTKY 80V TO247AC datasheet.pdf
RES SMD 562K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
INTERFACE CBL IDC MALE 40 POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
ROLLER LEVER HEAD FOR WL SERIES datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.5A 8SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
MICRO 25C S 3" WHT datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf