Stackpole Electronics Inc. RNCF1206DTE22K0
RNCF1206DTE22K0 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF1206DTE22K0
Brief Description
RES SMD 22K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RNCF1206DTE22K0.pdf
Availability of RNCF1206DTE22K0
QUANTITY
RNCF1206DTE22K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF1206DTE22K0
Internal Part NumberEIS-RNCF1206DTE22K0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF1206DTE22K0
Related LinksRNCF120, RNCF1206DTE22K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF1206DTE22K0 Details Description
Related parts for RNCF1206DTE22K0
RES SMD 15.8 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RING 16-22 AWG #5/16 SOLIS datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 680 OHM 5% AXL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 12POS datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC DO15 datasheet.pdf
POT 5 OHM 300W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf