Stackpole Electronics Inc. RNCF1206TTT133K
RNCF1206TTT133K picture photo
Mfg. Part Number
RNCF1206TTT133K
Brief Description
RES SMD 133K OHM 0.01% 1/4W 1206
Datasheet Download
RNCF1206TTT133K.pdf
Availability of RNCF1206TTT133K
QUANTITY
RNCF1206TTT133K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF1206TTT133K
Internal Part NumberEIS-RNCF1206TTT133K
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF1206TTT133K
Related LinksRNCF120, RNCF1206TTT133K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF1206TTT133K Details Description
Related parts for RNCF1206TTT133K
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.390" (9.91mm) datasheet.pdf
TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC 1.5KE datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 33PF 3.15KV SL RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS SKT datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 7.5NS 100PQFP datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf