Stackpole Electronics Inc. RNCF2512BTE86R6
RNCF2512BTE86R6 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF2512BTE86R6
Brief Description
RES SMD 86.6 OHM 0.1% 1W 2512
Datasheet Download
RNCF2512BTE86R6.pdf
Availability of RNCF2512BTE86R6
QUANTITY
RNCF2512BTE86R6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF2512BTE86R6
Internal Part NumberEIS-RNCF2512BTE86R6
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF2512BTE86R6
Related LinksRNCF251, RNCF2512BTE86R6 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF2512BTE86R6 Details Description
Related parts for RNCF2512BTE86R6
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5MM datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 1.8GB datasheet.pdf
IC MPU MPC82XX 300MHZ 516BGA datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 212PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RES 1.27 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC POT DGTL SNGL 100K SPI 8DFN datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf