Stackpole Electronics Inc. RNCF2512TKE64R9
RNCF2512TKE64R9 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF2512TKE64R9
Brief Description
RES SMD 64.9 OHM 0.01% 3/4W 2512
Datasheet Download
RNCF2512TKE64R9.pdf
Availability of RNCF2512TKE64R9
QUANTITY
RNCF2512TKE64R9 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF2512TKE64R9
Internal Part NumberEIS-RNCF2512TKE64R9
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF2512TKE64R9
Related LinksRNCF251, RNCF2512TKE64R9 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF2512TKE64R9 Details Description
Related parts for RNCF2512TKE64R9
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24DIP datasheet.pdf
CHASSIS ALUM NATURAL 6"L X 4"W datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 850MA 50 MOHM datasheet.pdf
MAT TABLE ESD 24"X36" GREEN datasheet.pdf
SOCKET PWR ENTRY 1P 2.5MM SNAPIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
IC SENSOR LIGHT-VOLT SIDELK SMD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 14-16 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 124MA 13.5 OHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 500MW DO35 datasheet.pdf