Stackpole Electronics Inc. RNCF2512TTE64R9
RNCF2512TTE64R9 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF2512TTE64R9
Brief Description
RES SMD 64.9 OHM 0.01% 3/4W 2512
Datasheet Download
RNCF2512TTE64R9.pdf
Availability of RNCF2512TTE64R9
QUANTITY
RNCF2512TTE64R9 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF2512TTE64R9
Internal Part NumberEIS-RNCF2512TTE64R9
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF2512TTE64R9
Related LinksRNCF251, RNCF2512TTE64R9 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF2512TTE64R9 Details Description
Related parts for RNCF2512TTE64R9
RES 976 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 26POS datasheet.pdf
INVERTER 200V 3-PH 2.2KW MRO datasheet.pdf
IC CPLD 384MC 7.5NS 176TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
Connector Header 7 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
CAP FILM 0.075UF 5% 1600VDC AXIA datasheet.pdf