Stackpole Electronics Inc. RNCP1206FTD3K32
RNCP1206FTD3K32 picture photo
Mfg. Part Number
RNCP1206FTD3K32
Brief Description
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
RNCP1206FTD3K32.pdf
Availability of RNCP1206FTD3K32
QUANTITY
RNCP1206FTD3K32 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCP1206FTD3K32
Internal Part NumberEIS-RNCP1206FTD3K32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.059" W (3.10mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCP1206FTD3K32
Related LinksRNCP120, RNCP1206FTD3K32 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCP1206FTD3K32 Details Description
Related parts for RNCP1206FTD3K32
TIP DESOLDERING datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 48TLLGA datasheet.pdf
MGRID HDR D.R. RA .76AULF 46CKT datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5100K 4SMD datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB datasheet.pdf
MICRO 31C S 72" WHT FLOAT NI datasheet.pdf