Stackpole Electronics Inc. RNCS0805BKE332R
RNCS0805BKE332R picture photo
Mfg. Part Number
RNCS0805BKE332R
Brief Description
RES SMD 332 OHM 0.1% 1/10W 0805
Datasheet Download
RNCS0805BKE332R.pdf
Availability of RNCS0805BKE332R
QUANTITY
RNCS0805BKE332R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCS0805BKE332R
Internal Part NumberEIS-RNCS0805BKE332R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCS0805BKE332R
Related LinksRNCS080, RNCS0805BKE332R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCS0805BKE332R Details Description
Related parts for RNCS0805BKE332R
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44VQFN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 42SDIP datasheet.pdf
CONN HDR 2.0MM DUAL PCB 8POS datasheet.pdf
BOARD EVAL LED DRIVER STP4CMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 11.3 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
RES 576K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf