Stackpole Electronics Inc. RNCS0805BKE3K32
RNCS0805BKE3K32 picture photo
Mfg. Part Number
RNCS0805BKE3K32
Brief Description
RES SMD 3.32KOHM 0.1% 1/10W 0805
Datasheet Download
RNCS0805BKE3K32.pdf
Availability of RNCS0805BKE3K32
QUANTITY
RNCS0805BKE3K32 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCS0805BKE3K32
Internal Part NumberEIS-RNCS0805BKE3K32
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCS0805BKE3K32
Related LinksRNCS080, RNCS0805BKE3K32 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCS0805BKE3K32 Details Description
Related parts for RNCS0805BKE3K32
RES SMD 330 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 100MHZ 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
HEAT SINK 19MM X 19MM X 19.5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 7.62MM datasheet.pdf
RES 105K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 230KHZ 8SOIC datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
26500 32C 26#20 6#12 P RECP SS datasheet.pdf
3,3UF 63V 5X11MM 85C 3000H datasheet.pdf