TE Connectivity Raychem Cable Protection RNF-100-1/16-BK-SP-SM
RNF-100-1/16-BK-SP-SM picture photo
Mfg. Part Number
RNF-100-1/16-BK-SP-SM
Datasheet Download
RNF-100-1/16-BK-SP-SM.pdf
Availability of RNF-100-1/16-BK-SP-SM
QUANTITY
RNF-100-1/16-BK-SP-SM Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF-100-1/16-BK-SP-SM
Internal Part NumberEIS-RNF-100-1/16-BK-SP-SM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesRNF-100
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio2 to 1
Length-
Inner Diameter - Supplied0.063" (1.6mm)
Inner Diameter - Recovered0.031" (0.8mm)
Recovered Wall Thickness0.017" (0.43mm)
MaterialPolyolefin (PO), Irradiated
ColorBlack
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature95°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF-100-1/16-BK-SP-SM
RNF-100-1/16-BK-SP-SM Details Description
Related parts for RNF-100-1/16-BK-SP-SM
KIT DEMO WIRELES CTRL EVA 433MHZ datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 1960MHZ 0603 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR OD 2.8V 8-TDFN datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CAP CER 560PF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf