TE Connectivity Raychem Cable Protection RNF-100-1/16-YO-STK
RNF-100-1/16-YO-STK picture photo
Mfg. Part Number
RNF-100-1/16-YO-STK
Datasheet Download
RNF-100-1/16-YO-STK.pdf
Availability of RNF-100-1/16-YO-STK
QUANTITY
RNF-100-1/16-YO-STK Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF-100-1/16-YO-STK
Internal Part NumberEIS-RNF-100-1/16-YO-STK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesRNF-100
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio2 to 1
Length4.00' (1.22m)
Inner Diameter - Supplied0.063" (1.6mm)
Inner Diameter - Recovered0.031" (0.8mm)
Recovered Wall Thickness0.017" (0.43mm)
MaterialPolyolefin (PO), Irradiated
ColorYellow
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature95°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF-100-1/16-YO-STK
RNF-100-1/16-YO-STK Details Description
Related parts for RNF-100-1/16-YO-STK
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC FILTER BANDPASS PROG 24-SOIC datasheet.pdf
DAC 8BIT DUAL SPI/VREF 8MSOP datasheet.pdf
POWER STRP 13.25"10A 230VAC 6OUT datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 25V 20% 1206 datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 7.5VOUT 50W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT CP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V datasheet.pdf