TE Connectivity Raychem Cable Protection RNF-100-1/2-YO-SP
RNF-100-1/2-YO-SP picture photo
Mfg. Part Number
RNF-100-1/2-YO-SP
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
HEAT SHRINK TUBING
Datasheet Download
RNF-100-1/2-YO-SP.pdf
Availability of RNF-100-1/2-YO-SP
QUANTITY
RNF-100-1/2-YO-SP Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF-100-1/2-YO-SP
Internal Part NumberEIS-RNF-100-1/2-YO-SP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
SeriesRNF-100
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio2 to 1
Length-
Inner Diameter - Supplied0.500" (12.7mm)
Inner Diameter - Recovered0.250" (6.4mm)
Recovered Wall Thickness0.025" (0.64mm)
MaterialPolyolefin (PO), Irradiated
ColorYellow
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature95°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF-100-1/2-YO-SP
RNF-100-1/2-YO-SP Details Description
Related parts for RNF-100-1/2-YO-SP
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC XO 250.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
TYPE 4D POWER CRIMP HEAD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 10V X6S 0201 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 220MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 192MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN JUMPER AMC PLUG-PLUG 500MM datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 36POS datasheet.pdf
OSC MEMS 24.5760MHZ CMOS SMD datasheet.pdf