TE Connectivity Raychem Cable Protection RNF-100-1/4-YO-SP
RNF-100-1/4-YO-SP picture photo
Mfg. Part Number
RNF-100-1/4-YO-SP
Datasheet Download
RNF-100-1/4-YO-SP.pdf
Availability of RNF-100-1/4-YO-SP
QUANTITY
RNF-100-1/4-YO-SP Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF-100-1/4-YO-SP
Internal Part NumberEIS-RNF-100-1/4-YO-SP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRNF-100
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio2 to 1
Length-
Inner Diameter - Supplied0.250" (6.4mm)
Inner Diameter - Recovered0.125" (3.2mm)
Recovered Wall Thickness0.025" (0.64mm)
MaterialPolyolefin (PO), Irradiated
ColorYellow
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature95°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF-100-1/4-YO-SP
RNF-100-1/4-YO-SP Details Description
Related parts for RNF-100-1/4-YO-SP
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
DIODE VARACTOR 25V 15PF SOD-523 datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 5% 5W MET OXIDE AXL datasheet.pdf
Connector Receptacle 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 240W datasheet.pdf
RES SMD 80.6 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X6S 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V datasheet.pdf