TE Connectivity Raychem Cable Protection RNF-100-3/32-RD-SP
RNF-100-3/32-RD-SP picture photo
Mfg. Part Number
RNF-100-3/32-RD-SP
Datasheet Download
RNF-100-3/32-RD-SP.pdf
Availability of RNF-100-3/32-RD-SP
QUANTITY
RNF-100-3/32-RD-SP Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF-100-3/32-RD-SP
Internal Part NumberEIS-RNF-100-3/32-RD-SP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
SeriesRNF-100
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio2 to 1
Length-
Inner Diameter - Supplied0.093" (2.4mm)
Inner Diameter - Recovered0.047" (1.2mm)
Recovered Wall Thickness0.020" (0.51mm)
MaterialPolyolefin (PO), Irradiated
ColorRed
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature95°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF-100-3/32-RD-SP
RNF-100-3/32-RD-SP Details Description
Related parts for RNF-100-3/32-RD-SP
IDC CABLE - AKR14H/AE14G/AKR14H datasheet.pdf
IC LATCH TRANSP OCT 3ST 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 324K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 8.4PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
IC FPGA 178 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CAP CER 3PF 100V BP 1206 datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 215MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf
CAP 3300 UF 20% 10 V datasheet.pdf