TE Connectivity Raychem Cable Protection RNF-100-3/4-BU-SP
RNF-100-3/4-BU-SP picture photo
Mfg. Part Number
RNF-100-3/4-BU-SP
Datasheet Download
RNF-100-3/4-BU-SP.pdf
Availability of RNF-100-3/4-BU-SP
QUANTITY
RNF-100-3/4-BU-SP Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF-100-3/4-BU-SP
Internal Part NumberEIS-RNF-100-3/4-BU-SP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
SeriesRNF-100
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio2 to 1
Length-
Inner Diameter - Supplied0.750" (19.0mm)
Inner Diameter - Recovered0.375" (9.5mm)
Recovered Wall Thickness0.030" (0.76mm)
MaterialPolyolefin (PO), Irradiated
ColorBlue
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature95°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF-100-3/4-BU-SP
RNF-100-3/4-BU-SP Details Description
Related parts for RNF-100-3/4-BU-SP
OPTOISO 2.5KV DARLINGTON 8-DIP datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY CIRC 8DIP datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 5.11A 15 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 560K OHM 1.75W 5% AXIAL datasheet.pdf
200W DRIVE SINGLE PHASE 100V datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X5R 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE PIN datasheet.pdf