TE Connectivity Raychem Cable Protection RNF-100-3-BK-SP
RNF-100-3-BK-SP picture photo
Mfg. Part Number
RNF-100-3-BK-SP
Brief Description
HEAT SHRINK TUBING 1=100FT
Datasheet Download
RNF-100-3-BK-SP.pdf
Availability of RNF-100-3-BK-SP
QUANTITY
RNF-100-3-BK-SP Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF-100-3-BK-SP
Internal Part NumberEIS-RNF-100-3-BK-SP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesRNF-100
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio2 to 1
Length100.0' (30.5m)
Inner Diameter - Supplied3.000" (76.2mm)
Inner Diameter - Recovered1.500" (38.1mm)
Recovered Wall Thickness0.050" (1.27mm)
MaterialPolyolefin (PO), Irradiated
ColorBlack
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature95°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF-100-3-BK-SP
RNF-100-3-BK-SP Details Description
Related parts for RNF-100-3-BK-SP
RES SMD 1.58K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DUAL DIFF DVR/RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
TSW3070EVM datasheet.pdf
Connector Receptacle 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN MAG-MATE 31-33AWG TAB TWST datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 10% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 17.4 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf